search

blockchain

Serdecznie witam wszystkich w oficjalnej grupie polskiej społeczności projektu Elastos. Blockchain Elastos skupia się na tworzeniu aktywnych grup inwestorów w poszczególnych państwach w celu szerzenia zasięgu projektu. Mam nadzieję, że wraz ze wzrostem liczby członków naszej grupy będziemy w stanie brać czynny udział w rozwoju projektu, poprzez organizowanie spotkań, czy też inne inicjatywy wspierane przez Elastos. Do tego czasu, zadawajcie pytania, dyskutujcie, no i najważniejsze: dodawajcie członków. Konkurs na obstawianie wyników mistrzostw świata (darmowy, istnieje możliwość wygrania ELA): https://vote.elastos.org/?ident=k8ztlm

Jeśli chodzi o MAN to największą ciekawostką dla mnie będzie możliwość programowania blockchainu bez znajomości języków do programowania.

Stworzyli aplikację na blockchainie, która umożliwia kupowanie (a w przyszłości sprzedaż niezużytych) pakietów internetowych na komórkę.

Ja osobiście nie mam żadnego doświadczenia z programowaniem. Blockchainem interesuję się już kilka lat.

SPOTKANIE ELASTOS WARSZAWA: Z wielką przyjemnością mogę ogłosić, że pierwszy polskojęzyczny, oficjalny meetup projektu Elastos odbędzie się już za (~) miesiąc w stolicy! Spotkanie ma na celu (oprócz towarzyskiego charakteru) wprowadzenie dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w sferze blockchain (ze szczególnym naciskiem na Elastos), oraz pogłębienie zrozumienia projektu osób bardziej zaangażowanych (między innymi poprzez omówienie pierwszej rocznicy projektu Elastos w dniach 24.08-27.08 2018 w Tajlandii- będzie się tam działo!). Jednym słowem, każdy znajdzie coś dla siebie, nie zważając na doświadczenie. :) Przewidujemy, że spotkanie potrwa ~3 godziny, oferujemy poczęstunek (konferencyjny catering), oraz wyjątkowy swag (lub po polsku pamiątki). Proszę wszystkich zainteresowanych o wzięcie udziału w ankiecie dotyczącej terminu, stanowi to dla nas nieoficjalne potwierdzenie obecności, LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA DO 20. Wszelkich odpowiedzi udzielę chętnie tutaj lub w prywatnych wiadomościach.

SPOTKANIE 08.09 WARSZAWA: Z wielką przyjemnością mogę ogłosić, że pierwszy polskojęzyczny, oficjalny meetup projektu Elastos odbędzie się już za niecały miesiąc w stolicy! Spotkanie ma na celu (oprócz towarzyskiego charakteru) wprowadzenie dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w sferze blockchain (ze szczególnym naciskiem na Elastos), oraz pogłębienie zrozumienia projektu osób bardziej zaangażowanych (między innymi poprzez omówienie pierwszej rocznicy projektu Elastos w dniach 24.08-27.08 2018 w Tajlandii- będzie się tam działo!). Jednym słowem, każdy znajdzie coś dla siebie, nie zważając na doświadczenie. :) Przewidujemy, że spotkanie potrwa ~3 godziny, oferujemy poczęstunek (konferencyjny catering), oraz wyjątkowy swag (lub po polsku pamiątki). Proszę wszystkich zainteresowanych o wzięcie udziału w ankiecie kontakt w prywatnej wiadomości, LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA DO 20. Wszelkich odpowiedzi udzielę chętnie tutaj lub w prywatnych wiadomościach.

Mateusz 🇵🇱
A taki właśnie kubek dostanie każdy obecny:

Jestem optimista. Rynek krypto zmienia sie pozytywnie. W niedalekiej przyszlosci rynek nie bedzie mial juz takich duzych korekcji. Bull market bedzie trwal znacznie dluzej. Blockchain jako rynek wschodzacy ustabilizuje sie. Przetrwaja najambitniejsze projekty wokol ktorych jest najambitniejsza spolecznosc. Jesdnym z takich projektow wlasnie jest Elastos.

Powiem tak, Chiny nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa jeśli chodzi o technologię blockchain.

Te projekty dużo bardziej preferują dobre relacje z Chińskim rządem, niż wolną Amerykankę na blockchainie.

no chyba zaden blockchain nie jest wspierany przed chinski rzad.

Piotrek
a co z Matrixem? znajdzie się tam dla niego miejsce w tym ekosystemie?

Matrix jako jedyny projekt blockchainowy jest częścią inicjatywy One Belt, One Road- ktoś nie próżnował jeśli chodzi o relacje z rządem. ;)

Jeśli chodzi o cenę, to dawno nauczyłem się, że w sferze blockchain nie zachowuje się ona racjonalnie.

Ja mam moją teorię i brzmi ona tak: Chiny nie są głupie, wiedzą że blockchain to rewolucja na wielu frontach. Może być szkodliwa dla reżimu, ale potencjalne rozwiązania mogą przynieść kosmiczne pieniądze.

Wiedząc to mają dwie opcje: stworzyć własną platformę blockchainową, albo postawić na Chińskie firmy, upewniwszy się, że rząd będzie miał kontrolę.

sila jest w umiejsetnosci kontrolowania przeplywu srodkow, i to po cichu wprowadzaja rzady. pozorna wolnosc w blockchainie.

adamvp
czyli projekty beda na mialy dobre relacje poki beda "na lasce urzednikow"

W Chinach? Zgadza się, nie ma się co łudzić, że sukcesem będzie tam blockchain nad którym stracą kontrolę.

Elastos also comes to the Smart News Blockchain-driven Smart World Wide Web Friday 2018-11-2 10:00 October 29th to 30th, MIT Connection Science and the world-renowned MIT Media Lab host the Innovation Day and Trust: Data Annual Meeting. Han Feng, co-founder of the cloud, was invited to attend the launching ceremony of the MIT Blockchain and AI Systems Con- sortium to observe the roadshows of innovative projects of about 20 MIT alumni and students, and with multiple figures. The property rights project describes the efforts of the company in the field of digital assets and the need for trusted computing. The Trust: Data Annual Conference released the "Blockchain + AI + Human" white paper, and Professor Alex Pentland, head of MIT Connection Science, discussed with Han Feng the potential for future collaboration in the academic field. After the meeting, Han Feng participated in the salon of the MIT Sloan School of Business on blockchain and elections. Sweep to add customer service to join the cloud community

Uwaga, ogłoszenie! Clarence Liu jest skłonny wziąć udział w wirtualnym meetupie z naszą polską społecznością. Jest on Wiceprezesem Rozwoju (Blockchainu) i Głównym Ewangelistą (Lead Evangelist) dla Elastosa. Wirtualny meetup składałby się z krótkiego wykładu i czasu na pytania. W zależności od zapotrzebowania, meetup odbyłby się po angielsku (interakcja z Clarencem zapewne przez czat tekstowy), lub z moim tłumaczeniem. Termin oscylowałby pod koniec lutego. Prosiłbym o krótką informację tutaj lub na privie kto byłby zainteresowany takim wydarzeniem. Nie często zdarza się, że osoba wysoko postawiona w świecie blockchainowym trafia do polskiej społeczności kryptowalutowej, więc zachęcam. ;)